schody ze stopniami granitowymi

Czy można zamówić stopnie granitowe na wymiar?

O zaletach płynących z wyboru stopni granitowych nie trzeba zbyt wiele mówić. Pasują one do niemal każdego stylu wnętrzarskiego, prezentują się wyjątkowo estetycznie, a jednocześnie gwarantują niezawodną trwałość.

Nietypowy układ schodów a stopnie granitowe

Na wstępie należy nadmienić, że stopnie granitowe są bardzo uniwersalne. W praktyce oznacza to, że mogą ozdabiać schody w różnych stylach, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Mowa tu o prostych, minimalistycznych konstrukcjach oraz o tych nieco mniej oczywistych. Niektórzy sądzą, że w drugim przypadku trudno o wykończenie schodów stopniami granitowymi, które najczęściej występują w prostokątnych lub kwadratowych formach.

Nic bardziej mylnego! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić stopnie granitowe na wymiar. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które posiadają schody o niestandardowych lub wręcz fantazyjnych kształtach. W takim przypadku niezwykle istotna jest jednak precyzja w dokonywaniu pomiarów oraz duże doświadczenie osoby realizującej zamówienie.

Gdzie zamówić stopnie granitowe na wymiar i o czym warto pamiętać?

Jak już zostało wspomniane, tworzenie stopni granitowych na zamówienie nie jest tak proste, jak w przypadku standardowych konstrukcji schodów. Z tego względu warto wybrać usługodawcę, który posiada wieloletnie doświadczenie i może pochwalić się licznymi realizacjami tego rodzaju. Ważna jest również wysoka jakość kamienia, która przełoży się na żywotność.

Aby ułatwić sobie cały proces, najlepiej wybrać firmę, która zrealizuje zamówienie w sposób kompleksowy, tzn. od pomiaru do montażu. Jeżeli chcesz zamówić stopnie granitowe na wymiar, które będą idealnie dopasowane do Twoich schodów i oczekiwań, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz podjęcia kontaktu.