podłoga z marmuru

Czym i jak czyścić marmurowe posadzki?

Marmur to niewątpliwie jeden z najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych. Sympatię inwestorów zyskał przede wszystkim dzięki eleganckiemu wyglądowi, który nadaje wnętrzom luksusowego, wręcz ekskluzywnego charakteru. Równie doceniana jest jego trwałość, pozwalająca cieszyć się pięknem powierzchni przez wiele lat. Obecnie marmur najchętniej wykorzystywany jest do tworzenia posadzek. Czy wiesz, jak skutecznie go wyczyścić?

Jak właściwie wyczyścić podłogę z marmuru?

Jak już zostało wspomniane, marmur jest bardzo wytrzymałym materiałem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to kamień naturalny, a więc łatwo chłonie zabrudzenia. Z tego względu niezwykle ważne jest regularne czyszczenie posadzki. Pozostawienie plam na dłuższy czas może bowiem skutkować odbarwieniem kamienia. Taki defekt jest z kolei bardzo trudny do usunięcia, a niekiedy nawet wręcz może pozostać już na stałe.

Przed rozpoczęciem mycia należy odkurzyć całą powierzchnię podłogi. Wynika to z faktu, że zalegające na podłodze zabrudzenia mogą porysować kamień lub uszkodzić jego strukturę. Następnie sięgnij po płaskiego mopa i środek przeznaczony do marmuru. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać wilgotnej powierzchni. Po umyciu przetrzyj podłogę suchą, miękką szmatką. Najlepiej, aby była ona z mikrofibry lub bawełny.

Czy marmurowa podłoga wymaga pielęgnacji?

Odpowiednie mycie to jedynie podstawa dbania o piękny wygląd kamienia. Wykonując podłogi, schody, blaty, a także parapety marmurowe we Wrocławiu, zawsze podpowiadamy naszym klientom, jak konserwować takie powierzchnie. Raz na jakiś czas warto przeprowadzić konserwację specjalistycznym środkiem. Na rynku dostępne są m.in. pasty i mydła, które dobrze zabezpieczają naturalne kamienie przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Taki zabieg najczęściej wystarczy wykonać raz lub dwa razy do roku.

Pamiętaj jednak, że wygląd marmuru uzależniony jest przede wszystkim od jego jakości. Jeżeli chcesz zamówić wyrób z wysokiej klasy kamienia, zapraszamy Cię do kontaktu.