łazienka z kamienia dekoracyjnego

Gdzie w domu można wykorzystać onyx?

Każdy inwestor chce, aby jego dom prezentował się wyjątkowo i oryginalnie. Z tego względu wielu z nich poszukuje nietuzinkowych surowców oraz ich ciekawych zastosowań. Taki zabieg pozwala stworzyć urzekające aranżacje, od których wręcz nie sposób oderwać wzrok. Zdaje się, że obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się onyx. Czy wiesz, czym jest oraz w jaki sposób możesz wykorzystać go w swoim domu?

Czym jest onyx?

Najprościej mówiąc, onyx to kamień dekoracyjny, który ma zdolność przepuszczania światła. To jego kluczowa cecha, która przesądziła o ogromnej popularności tego wyrobu. Odpowiednio oświetlony, nadaje wnętrzu wyjątkowego, luksusowego charakteru. Równie efektownie prezentuje się jednak bez jakichkolwiek dodatków, bowiem na uwagę zasługuje także jego niespotykany wygląd.

Onyx ma żyłkowaną strukturę, co sprawia, że oferuje intrygujące zdobienia. Co istotne, kamień ten występuje w przeogromnej palecie barw. Oznacza to, że niezwykle łatwo dopasować go do charakteru wnętrza. Warto jednak zaznaczyć, że jest to dość delikatny surowiec, dlatego musi być odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości płyty onyksowe, zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu.

Jak można wykorzystać onyx w wystroju?

Zakres zastosowań onyxu jest w zasadzie nieskończony. Ograniczeniem może okazać się jedynie wyobraźnia inwestora. Kamień ten najchętniej wykorzystuje się jednak jako:

  • obudowa kominka,
  • wewnętrzna okładzina ścian,
  • ściana kabiny prysznicowej,
  • podświetlany obraz,
  • dekoracyjna „szyba”,
  • blat, stolik, umywalka,
  • elementy dekoracyjne.

Należy zaznaczyć, że osoby wykańczające wnętrza najczęściej decydują się na wykorzystanie pół transparentności tego surowca. Wystarczy umiejętne podświetlenie, aby stworzyć oryginalną dekorację stosunkowo niewielkim kosztem. Wówczas wnętrze nabiera niepowtarzalnego klimatu, a także nuty elegancji. Jeżeli chcesz wykonać aranżację z wykorzystaniem onyxu, chętnie Ci w tym pomożemy.