przedpokój

Jak dbać o posadzki z granitu i marmuru?

Posadzki z kamienia są bardzo trwałe i eleganckie. Jednak aby pozostały lśniące i tak piękne, jak w dniu ich założenia, należy o nie odpowiednio dbać. Marmur i granit to jedne z najpopularniejszych rodzajów kamienia, z których wykonuje się posadzki. Występują w wielu kolorach i ciekawych użyleniach, można je więc dopasować do różnorodnych wnętrz urządzonych w wielu stylach.

W jaki sposób należy myć podłogi wykonane z granitu i marmuru?

Podłogi wykonane z kamienia nie powinny być myte przypadkowymi detergentami. Należy unikać silnej chemii oraz kwaśnych i zasadowych substancji, które mogą uszkodzić posadzkę.

Marmur jest kamieniem dość delikatnym. Nie należy odkurzać go odkurzaczem, ponieważ można w ten sposób go zarysować. Lepiej zamiatać go miotłą. Do mycia marmuru najlepiej zastosować specjalny środek do mycia kamieni. Tego typu środki są bezpieczne i często zawierają substancje, które impregnują posadzkę. Jeśli jednak nie ma się takiego płynu, można podłogę umyć wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po pierwszym myciu najlepiej oczyścić podłogę drugi raz czystą wodą, a następnie wysuszyć ją suchym mopem, aby nie pozostawić zacieków.

Pielęgnując granit najlepiej postępować podobnie jak w przypadku marmuru. Granit jest twardszym i bardziej wytrzymałym kamieniem, jednak warto również obchodzić się z nim delikatnie.

Dlaczego impregnacja posadzek kamiennych jest ważna?

Posadzki kamienne wydają się gładkie, jednak ich powierzchnia jest porowata. Z tego powodu ważnym elementem w pielęgnacji podłóg wykonanych z kamienia, jest impregnowanie ich. Dzięki środkom impregnującym podłoga jest chroniona przed wnikaniem w nią zanieczyszczeń. Pierwszy raz impregnację należy wykonać zaraz po położeniu posadzki. Nasza firma oferuje usługi kładzenia marmurowych i granitowych posadzek w Strzegoniu. Poza tym nasi specjaliści doradzają sprawdzone środki do impregnowania posadzek kamiennych. Impregnację należy powtarzać co dwa lub trzy lata. Dzięki temu podłoga granitowa i marmurowa będzie piękna przez bardzo długi czas.