www.KuchnieGranitowe.pl

Nasze Kuchnie z Granitu

Kamień używany do zabudowy kuchni musi sprostać wielu wymaganiom powinien być nieścieralny, twardy, nienasiąkliwy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wciągając granit do listy wykorzystywanych materiałów, nie znajdziemy nic równie odpowiedniego jego wytrzymałość na wilgoć, zmiany temperatury i oddziaływanie środków czyszczących wyodrębnia go z całego szeregu produktów. Wymaga też najmniej zabiegów, nie trzeba go nawet impregnować.

Na posadzki stosuje się też marmur, choć w kuchni ten kamień nie spełnia w stu procentach naszych wymagań, bo łatwo na nim robią się plamy, a przy kontakcie z twardymi przedmiotami, pokrywa się siatką rys. W kuchni powszechnie używa się środków do usuwania kamienia z armatury metalowej, które na marmurze zostawiają plamy oraz ciężkie do usunięcia wżery. Tak samo niekorzystnie na marmur zadziała plaster lub sok z cytryny.

Kolejnym krokiem w projektowaniu kuchni będzie ściana nad blatem kuchennym, zlewozmywakiem i kuchenką, które łatwo się brudzą, bo jest najbardziej narażona na działanie przygotowywanych potraw; opary przechodzące do okapu lub rozpryskującą się ze zlewu woda. Trzeba to miejsce pokryć odpowiednim materiałem. Zastosowanie w tym przypadku kamieni granitowych jest wyjściem pierwszorzędnym.

kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe kuchnie granitowe