Marmur

Marmur jest skałą krystaliczną składającą się głównie z ziaren kalcytu. Wyróżnia się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, kruszenie, zarysowania czy pęknięcia. W zależności od domieszek może przybierać różne odcienie – od białego poprzez szary, różowy, zielonkawy, aż po czarny. Marmur jest materiałem łatwym w obróbce. Daje się go szlifować, piłować i polerować, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w wykańczaniu wnętrz. Marmur był najbardziej popularny w sztuce renesansu i baroku; w klasycyzmie do dekoracji używano głównie marmur biały.

Blaty marmurowe

Blaty marmurowe to alternatywa dla innych blatów kamiennych czy wykonanych z konglomeratu. Jeżeli zdecydujesz się na blat łazienkowy z marmuru, będziesz mógł wybierać spośród bogatej gamy kolorów – w przypadku np. konglomeratów taka możliwość jest ograniczona. Co prawda marmur szybciej chłonie wilgoć i odznacza się niższą twardością niż granit, przez co łatwiej o zarysowania, jednak są sposoby na to, by łazienka z kamienia tego rodzaju mogła prezentować się doskonale. Dostępne na rynku impregnaty skutecznie redukują ten problem, gwarantując idealny wygląd blatu na długie lata. Ważne jest także systematyczne dbanie o czystość, a w szczególności nieużywanie żrących środków czyszczących.

Marmur to szlachetny, ale i drogi materiał. Jego cena zależy od pochodzenia i wybarwienia. Najdroższe są kamienie w mocnych kolorach z bardzo wyrazistymi użyleniami. Jeżeli marzy Ci się blat z marmuru, zapoznaj się z naszą ofertą oraz skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów!

Kolory blatów marmurowych

marmur Argos

Argos

marmur Bardiglio

Bardiglio

marmur Bianco Carrara

Bianco Carrara

marmur Bianco Ibiza

Bianco Ibiza

marmur Blue Fantasy

Blue Fantasy

marmur Breccia Sarda

Breccia Sarda

marmur kolor Breccia Sarda

Breccia Sarda

marmur Coffee Cream

Coffee Cream

marmur Crema Marfil

Crema Marfil

marmur Emperador Light

Emperador Light

marmur Emperador

Emperador

marmur Forest Brown

Forest Brown

marmur kolor Forest Brown

Forest Brown

marmur Forest Green

Forest Green

marmur Grey Quartzite

Grey Quartzite

marmur Grey Wood

Grey Wood

marmur Laurent Brown

Laurent Brown

marmur Marina Black

Marina Black

marmur Monterra

Monterra

marmur Mountain White

Mountain White

marmur Nero Marquina

Nero Marquina

marmur Pand White

Pand White

marmur kolor Polar White

Polar White

marmur Portoro Brown

Portoro Brown

marmur Rojo Aliante

Rojo Aliante

marmur Royal White

Royal White

marmur Zalzala

Zalzala