Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe to mieszanka naturalnych minerałów. Nie występują one jednak naturalnie w środowisku, tylko powstają w wyniku mieszania i prasowania wielu minerałów. Te cienkie i wielkie płyty produkowane są ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników. Taki skład i sposób obróbki spieków kwarcowych ma bezpośredni wpływ na ich właściwości. Dzięki temu są nienasiąkliwe, wytrzymałe, twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne, ścieranie, plamy czy zarysowania. Jest to dobra alternatywa dla kamieni naturalnych – marmuru i granitu. Co więcej, jest ona ekologiczna, gdyż spieki kwarcowe nie zawierają sztucznych składników. Płyty wykonane ze spieków kwarcowych mają różnorodne wzory i faktury, dzięki czemu z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie do swojego wnętrza.

 

Gdzie wykorzystać spieki kwarcowe?

Ten rodzaj płytek ceramicznych z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Możesz nimi wykończyć nie tylko podłogi i ściany, ale również schody, kominki, parapety, blaty w zabudowach kuchennych, fronty czy stoły. Spieki kwarcowe sprawdzają się w każdym wnętrzu i nadają mu klasyczny wygląd. Dostępne są w różnych wymiarach, jednak niezwykłą zaletą jest dostępność płyt wielkoformatowych. Duży format spieków kwarcowych wpływa na szerokie zastosowanie tego materiału zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i wykańczaniu wnętrz. Jednak jest to zdecydowanie droższa alternatywa dla granitu i marmuru.

Spieki kwarcowe najczęściej wykorzystywane są w kuchni, gdyż blat z nich wykonany stanowi niezniszczalną powierzchnię roboczą. Ma także atest higieniczny, dzięki czemu możesz na nich przygotowywać posiłki. Materiał ten jest dodatkowo odporny wysoką temperaturę, promieniowanie UV, wodę, tłuszcze, kwasy, pleśń i grzyby.

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje o spiekach kwarcowych lub o szacunkowych kosztach wykonania płyt – zapraszamy do kontaktu.

Kolory blatów ze spieku kwarcowego

spiek kwarcowy Nero Marquina

Nero Marquina

spiek kwarcowy Pietra Grey satyna

Pietra Grey satyna

spiek kwarcowy Statuario Chiaro poler

Statuario Chiaro poler

spiek kwarcowy Calacatta Venatino Gold satyna

Calacatta Venatino Gold satyna

spiek kwarcowy Pietra Piasentina Taupe

Pietra Piasentina Taupe

spiek kwarcowy Ossido Bruno

Ossido Bruno

spiek kwarcowy Naturali Calacatta Oro Venato openbook

Naturali Calacatta Oro Venato openbook

spiek kwarcowy Naturali Bianco Statuario Venato Openbook

Naturali Bianco Statuario Venato Openbook

spiek kwarcowy Naturali Noir Desire

Naturali Noir Desire

spiek kwarcowy Calce Grigio

Calce Grigio

spiek kwarcowy Naturali Nero Greco

Naturali Nero Greco

spiek kwarcowy Calce Nero

Calce Nero

spiek kwarcowy Naturali Pietra di Savoia Grigia

Naturali Pietra di Savoia Grigia

spiek kwarcowy Naturali Pietra di Savoia Perla

Naturali Pietra di Savoia Perla

spiek kwarcowy Ossido Nero

Ossido Nero

spiek kwarcowy Calacatta lucidato bookmatch

Calacatta lucidato bookmatch

spiek kwarcowy Naturali Ardesia Bianco

Naturali Ardesia Bianco

spiek kwarcowy Naturali Ardesia Nero

Naturali Ardesia Nero