www.KuchnieGranitowe.pl

Nasze Schody

Schody Granitowe - Schody łączą kondygnacje. Mają bezpiecznie i wygodnie prowadzić na poddasze czy strych. Są również istotnym elementem wystroju wnętrza podkreślają jego styl i charakter. Doskonałym materiałem stosowanym w produkcji schodów jest naturalny kamień, granit lub marmur. Schody wykonane w ten sposób doskonale komponują się z balustradami ze stali nierdzewnej, która podkreśla chłodny charakter kamienia.

Schody wewnętrzne są pierwszoplanowym elementem architektury przestrzeni domowej. W ciągu ostatnich lat ponownie nabrały szczególnego wymiaru pełniąc swą funkcję użytkową stały się jednocześnie elementem kompozycji wnętrza i jego dekoracją. Różnorodne kształty stopni i balustrad, a także materiały, z których są one wykonane pozwalają tworzyć we wnętrzu niezwykle oryginalne formy. Kształt schodów wpływa na kompozycję i estetykę wnętrza.

Główne rodzaje schodów :

I. Schody jednobiegowe są nieskomplikowane w realizacji, niezbyt kosztowne, ale dość uciążliwe w codziennym użytkowaniu z powodu braku spocznika.

II. Schody dwubiegowe komfortowa funkcjonalność sprawia, że są najczęściej stosowane w budownictwie jedno­rodzinnym.

III. Schody wachlarzowe rozwiązanie bardzo efektow­ne i dość wygodne, mają zastosowanie w pomieszczeniach o dużym metrażu gdzie wewnętrzny promień krzywizny jest na tyle duży, żeby węższy koniec stopnia miał szerokość nie mniejszą niż 17 cm.

IV. Schody zabiegowe zajmują małą powierzchnię, jednak nie należą do rozwiązań komfortowych, ponieważ spocznik zastępuje stopnie.

V. Schody kręte nie wymagają dużo miejsca, nie należą do rozwiązań wygodnych w użytkowaniu, ale ich zaletą jest fakt, że na rynku występuje duży wybór gotowych zestawów, które można w prosty sposób samodzielnie zamontować.

schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe schody granitowe