blat kuchenny

Dlaczego konglomerat kwarcowy to dobry materiał na blat?

Konglomerat z definicji oznacza połączenie kilku materiałów w jedną, spójną całość. W skład konglomeratu kwarcowego wchodzi kilka różnych elementów: naturalny piasek kwarcowy, odrobina pigmentu, żywica poliestrowa oraz granulat z granitu, zwierciadeł lub szkła. Odróżnienie konglomeratu od naturalnego kamienia jest bardzo ciężkie. Mimo że wyglądają bardzo podobnie, konglomerat kwarcowy posiada znacznie lepsze parametry.

Dlaczego warto wykorzystywać konglomerat kwarcowy do produkcji blatów?

Największą zaletą konglomeratu kwarcowego jest jego twardość oraz ogromna odporność na urazy mechaniczne i uderzenia. Blat wykonany z tego materiału jest w stanie wytrzymać napór nawet najcięższych garnków i urządzeń kuchennych. Blaty z konglomeratu kwarcowego są również odporne na zalania i wilgoć, co ma ogromne znaczenie dla osób, które planują taki blat w kuchni czy w łazience. Blat z tego materiału jest również odporny na ścieranie i nie wchłania zanieczyszczeń, przez co z łatwością można je usunąć z jego powierzchni.

Blaty z konglomeratu kwarcowego ze względu na wysoką zawartość kwarcu wykazują właściwości antybakteryjne, dzięki czemu żadne bakterie nie mają szans na przeżycie. Dużą zaletą blatów z konglomeratu jest ich ogromna różnorodność. W zależności od dodanego pigmentu blat będzie miał inne barwy. Dzięki temu dopasuje się do każdego stylu mieszkania. Blaty z konglomeratu kwarcowego mogą imitować naturalny kamień, bądź przybierać jednolitą barwę. Również sposób wykończenia jest zależny tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Najbardziej popularny jest wysoki połysk i mat.

Blaty z konglomeratu kwarcowego są przystosowane do kontaktu z żywnością, nie zawierają substancji toksycznych. Ponad 90% składników konglomeratu jest pochodzenia naturalnego, a każdy blat, zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży musi uzyskać stosowne europejskie i amerykańskie certyfikaty. Konglomerat kwarcowy jest jednym z najlepszych materiałów na rynku, z których można wykonywać blaty. Decydując się na zakup blatu, warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w wykonywaniu i sprzedaży takich wyrobów.