środki czystości

Jak czyścić elementy wykonane z onyxu?

Inwestorzy bardzo chętnie wykorzystują onyks w aranżacji wnętrz. Współcześnie jest to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Nic dziwnego, bowiem prezentuje się on wyjątkowo elegancko, a do tego okazuje się bardzo wytrzymały. Aby jednak jak najdłużej zachował swoje pierwotne piękno, należy zapoznać się z podstawowymi zasadami jego pielęgnacji.

W jaki sposób pielęgnować onyx?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że onyx nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to kolejna cecha, która przesądziła o jego ogromnej popularności. Słowem, bardzo łatwo utrzymać go w dobrym stanie, co znacząco zwiększa komfort właścicieli nieruchomości. Równie proste i przyjemne jest jego czyszczenie. Kluczem do sukcesu okaże się jednak zastosowanie odpowiednich środków i narzędzi.

Do czyszczenia onyxu wystarczy woda i miękka szmatka. Mowa tu jednak o powierzchniach typowo ozdobnych, na przykład półściankach czy obudowach kominków. Jeżeli posiadasz kuchnię lub łazienkę z kamienia tego rodzaju, konieczne okaże się zastosowanie dodatkowych produktów. Są to bowiem miejsca wystawione na wzmożoną eksploatację, a tym samym ulegające silniejszym zanieczyszczeniom. Należy czyścić je wyłącznie delikatnymi środkami przeznaczonymi do onyksu.

Mimo że onyx jest bardzo odpornym materiałem, może zdarzyć się tak, że ulegnie silnemu zabarwieniu. Chodzi tu o plamy spowodowane produktami mocno barwiącymi, takimi jak np. burak. Wówczas najlepiej powierzyć ich usuwanie doświadczonemu kamieniarzowi, który będzie wiedział, jak bezpiecznie oczyścić kamień.

Jeżeli chcesz wykonać jakikolwiek element ozdobny z onyxu, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wiedzy potrafimy spełnić niemal każdą wizję aranżacyjną naszych klientów. Priorytetem jest dla nas wysoka jakość wyrobu oraz jego niezawodna trwałość. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.